Kredyty samochodowe

Kalkulator kredytu samochodowego


Kredyt na samochód można wziąć niemal w każdym banku. Problem polega jednak na tym, że nie każda pożyczka pociąga za sobą takie same koszty. Za nasz kredyt chcemy płacić możliwie jak najmniej, dlatego warto poświęcić chwilę czasu i wypełnić kalkulator kredytu samochodowego. To proste i szybkie, bo obejmuje tylko trzy krótkie kroki.

Krok 1

Na początku musimy określić dokładnie czego chcemy, o jaki kredyt mam chodzi, jak długo chcemy go spłacać, jaka waluta nas interesuje. Czy chodzi o pojazd nowy czy używany itp. Im dokładniej wykonamy krok 1, tym informacje zebrane dla nas przez kalkulator, będą bardziej zbliżone do naszych oczekiwań.

Krok 2

Teraz kalkulator kredytowy zbiera dane o ofertach różnych banków i układa specyficzną listę ofert. Na liście tej znajdziemy wiele propozycji kredytowych. Najważniejsze jest to, że dowiemy się ile będzie wynosić miesięczna rata kredytu na określoną kwotę i czas spłaty. Przeglądając spis wyświetlonych ofert kończymy krok 2 wybierając trzy najkorzystniejsze.

Krok 3

Teraz trzeba wypełnić formularz kontaktowy, który umożliwi pracownikom wybranych banków, nawiązanie z nami kontaktu telefonicznego. Telefon zadzwoni w ciągu doby od wysłania formularza, jeśli robimy to w dzień roboczy. Po rozmowach telefonicznych, jeszcze łatwiej będzie zdecydować z kim umówić się na spotkanie i od kogo pożyczyć środki na samochód.


Czym jest kredyt samochodowy? Jak sama nazwa wskazuje, jest to pożyczka bankowa przeznaczona na zakup pojazdu. Przy czym, pojazd ten wcale nie musi być nowy. Kredyty samochodowe, nie dotyczą jednak zdezelowanych aut kupowanych za grosze. Banki udzielają pożyczek na samochody, których ceny nie schodzą poniżej dziesięciu tysięcy złotych. Ubiegając się o kredyt samochodowy, możemy wnioskować nie tylko o pieniądze na samo auto, Raty kredytowe mogą pokrywać także koszty rejestracji nowego pojazdu lub sprowadzenia go z poza granic naszego kraju. Kto może ubiegać się o kredyt na samochód. O taki kredyt może ubiegać się każdy, kto nie ukończył sześćdziesięciu pięciu lat i posiada zdolność kredytową. Aby udowodnić taką zdolność, trzeba przedstawić bankowi źródło lub źródła dochodów. Dochody te mogą pochodzić z wykonywanej na umowę pracy, z pracy na własny rachunek, z rolnictwa, z posiadanych świadczeń emerytalnych lub rentowych. Kredyty samochodowe różnią się od siebie okresem spłacania rat, oprocentowaniem i walutą w jakiej są spłacane. Długość spłaty kredytu na samochód może wynosić najwyżej dziesięć lat i zależy od kosztu samochodu i rocznika, w którym został wyprodukowany.
Oprocentowanie kredytów samochodowych może być stałe lub zmienne. Kredyty samochodowe można zaciągać w walucie krajowej lub obcych. Pożyczki te można przewalutowywać w trakcie spłacania. W trakcie spłacania, można też zmieniać harmonogram rat lub ubiegać się o trzymiesięczną przerwę w ich spłacaniu Omówione cechy w sposób ogólny charakteryzują wszystkie kredyty samochodowe. Chcąc poznać szczegóły konkretnych propozycji bankowych, najlepiej skorzystać z narzędzia online o nazwie kalkulator kredytów samochodowych. Jest to porównywarka kredytów, która przynajmniej wstępnie odpowie nam na wiele pytań i rozwieje wiele wątpliwości.

Comments are closed.