Kredyty hipoteczne

Kalkulator kredytu hipotecznego


Na podjęcie decyzji o wzięciu kredytu na dom lub mieszkanie, trzeba mieć sporo czasu. Decyzję taką podejmuje się znacznie łatwiej dysponując narzędziem umożliwiającym wstępną selekcję dostępnych na rynku kredytów hipotecznych. Kalkulator kredytu hipotecznego to zaledwie trzy kroki, po wykonaniu których zyskujemy najważniejsze informacje o wielu ofertach kredytowych, a przede wszystkim o tych, które są dla nas najbardziej korzystne.

Krok 1

to określenie celu kredytu. Wysokość spłacanych rat zależy od tego, czy nasz kredyt posłuży do zakupu lub budowy domu, czy kupować będziemy na rynku pierwotnym czy wtórnym, czy zakup obejmuje działkę, czy kredyt przeznaczony jest na refinansowanie budowy, na konsolidację wziętych już kredytów itp. Raty kredytu zależą także od tego, jaką wartość ma kupowana przez nas nieruchomość, od waluty, długości spłacania pożyczki, systemu równych lub malejących rat. Im precyzyjniej określimy cel kredytu, tym koszty wykazane przez kalkulator będą bardziej realne.

Krok 2

to Na podstawie wpisanych danych kalkulator podaje wyniki ofert bankowych. Można więc łatwo porównać je ze sobą, zapisać te korzystne, a odrzucić te niekorzystne.

Krok 3

to wypełnienie formularzy kontaktowych trzech banków, których oferty najbardziej przypadły nam do gustu. Teraz nie pozostaje już nic, jak tylko czekać na kontakt pracowników wybranych placówek, którzy podczas spotkań i rozmów, doprecyzują swoje oferty.


Jedną z najważniejszych decyzji życiowych jest decyzja o zakupie domu lub mieszkania. Decyzja ta jest tym bardziej ważna, że w większości przypadków wiąże się z zaciągnięciem poważnych zobowiązań na rzecz jednego z banków. Decyzji takiej nie można więc podejmować pochopnie, szybko, pod wpływem emocji i bez dłuższego zastanowienia.
Zanim wybierzemy konkretny kredyt hipoteczny warto prześledzić różne oferty bankowe. Przyjrzenie się bliżej temu co oferują poszczególne banki jest dziś o wiele łatwiejsze niż kiedyś. Wstępną orientację na temat dostępnych ofert kredytowych możemy zdobyć korzystając z internetu. Narzędziami pomocnymi w tym względzie są różnego rodzaju kalkulatory, porównywarki i wyszukiwarki. Korzystając z czegoś takiego jak kalkulator kredytu hipotecznego, zorientujemy się wstępnie jaki kredyt mieszkaniowy najbardziej nam odpowiada.
Kalkulator hipoteczny szybko dostarczy nam informacji o ofertach kredytowych różnych banków. Na podobnych zasadach działa wyszukiwarka kredytów. Obecnie w sieci można znaleźć wiele porównywarek usług. Narzędzia te obejmują także propozycje kredytów hipotecznych. Porównywarka kredytów hipotecznych ułatwia znacznie znalezienie banku, który oferuje najlepszą dla nas opcję kredytową. Znawcy przedmiotu często pytani są o najlepszy kredyt hipoteczny. Odpowiadając na to pytanie sugerują, że najlepszą opcją kredytową jest ta, która najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Innymi słowy, musimy wiedzieć czego chcemy, by wybrać najlepszy kredyt mieszkaniowy. Kredyty hipoteczne to duża grupa usług, która dzieli się na wiele kategorii. Ze względu na waluty w jakich można zaciągać kredyty, wyróżniamy kredyty w złotówkach i kredyty w walutach obcych. Te ostatnie mogą być typowymi kredytami walutowymi lub kredytami denominowanymi. Typowy kredyt walutowy zaciągamy w walucie obcej, ale spłacamy w złotówkach, według kursu jaki w danej chwili ma ta waluta. Kredyty takie są zyskowne ale nigdy nie wiadomo co stanie się z kursem danej waluty w ciągu długiego czasu na jaki zaciągany jest kredyt. Stąd wynika większe ryzyko takich kredytów. Kredyty hipoteczne można zaciągać w różnych celach. Najczęściej bierze się je po to, by kupić nieruchomość. Kupujący dom lub mieszkanie nie dostaje pieniędzy od banku. Dostaje je właściciel nieruchomości. Kredyt hipoteczny przyznawany jest także na budowę domu. W takim wypadku cała kwota kredytu dzielona jest na transze i stopniowo przekazywana kredytobiorcy. W trakcie budowy kredytobiorca musi wykazać, że kwoty otrzymane w poprzednich transzach zostały wydane zgodnie z celem, na jaki otrzymał kredyt.

Comments are closed.