Kredyt konsolidacyjny od A do Z

Czym jest kredyt konsolidacyjny

kredyt konsolidacyjnyJak sama nazwa wskazuje, kredyt konsolidacyjny jest jedną z możliwości pożyczania pieniędzy z banku. Jest to produkt szczególny, ponieważ jako jedyny z kredytów przysługuje nam właśnie wtedy, gdy już mamy inne pożyczki. Dla kogo i po co został wymyślony kredyt konsolidacyjny? Wszyscy korzystamy z różnego rodzaju kredytów. Zapożyczamy się w bankach po to by kupić mieszkania, wymarzone samochody i wiele innych rzeczy. Nie zawsze jest tak, że z zaciągnięciem kolejnej pożyczki czekamy aż spłacimy poprzednią lub kilka poprzednich. Tak więc wielu z nas jednocześnie spłaca kilka zobowiązań. Jest to nie tylko uciążliwe, ale i kosztowne. Uciążliwe jest dlatego, że termin spłaty kolejnej raty każdego z kredytów może być inny i łatwo się w tym pogubić. Kosztowne jest ponieważ w każdej z pożyczek spłacamy nie tylko zaciągnięty dług, ale także związane z nim koszty dodatkowe, takie jak oprocentowania, prowizje, ubezpieczenia i koszty obsługi. Konsolidacja kredytów to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy mają do spłaty kilka kredytów, polegające na scaleniu ich w jedną większą pożyczkę. W kredycie konsolidacyjnym sumują się koszty zaciągniętych długów w poszczególnych bankach, ale nie sumują się koszty ich obsługi, a zatem ogólne obciążenie staje się mniejsze. Największe korzyści z kredytu konsolidacyjnego odnosimy wtedy, gdy uda nam się scalić w jeden kilka kosztownych pożyczek gotówkowych, kredytów ratalnych czy zobowiązań zaciągniętych na kartach kredytowych.

Jak ubiegać się o kredyt konsolidacyjny. Formalności związane z załatwieniem kredytu konsolidacyjnego nie są zbyt skomplikowane. W końcu jest to produkt, na którego sprzedaży zależy bankom, które go oferują. Zależy, ale pod warunkiem, że nie jesteśmy dłużnikami, którzy przestali spłacać raty wcześniej zaciągniętych pożyczek. Takim klientom nie udziela się pomocy, ponieważ zysk z niej jest niepewny, a banki nie są towarzystwami charytatywnymi. Aby otrzymać kredyt konsolidacyjny trzeba przede wszystkim wykazać, że spłaca się raty wziętych wcześniej kredytów. Poza tym trzeba złożyć wniosek, a wraz z nim komplet dokumentów. Ważne są dokumenty dotyczące comiesięcznych obciążeń takich jak opłaty za energię elektryczną, wodę, gaz i czynsz. Bank będzie zainteresowany także wysokością naszych dochodów i posiadanym przez nas majątkiem. Bardzo korzystne jest posiadanie nieruchomości, które są najlepszym zabezpieczeniem kredytu konsolidacyjnego. Jeszcze do niedawna kredyty tego typu musiały mieć zabezpieczeni e w postaci hipoteki. Dziś coraz więcej banków udziela ich w oparciu o zabezpieczenie wekslami. Kredyty konsolidacyjne nie zabezpieczone hipoteką są nieco wyżej oprocentowane. Ulga w spłacaniu dotychczasowych rat kilku kredytów, w takich wypadkach polega głównie na tym, że płacimy mniej, ale dłużej, bo bank rozkłada całość na większą ilość rat.

Konsolidować czy nie? Tak, ale tylko wtedy gdy wiemy że naprawdę nie poradzimy sobie z dotychczasowym systemem spłacania kilku kredytów naraz. Kredyt konsolidacyjny, zwłaszcza ten niezabezpieczony majątkiem w postaci nieruchomości, to przysłowiowa brzytwa dla tonącego. Zanim jednak skorzystamy z niej, warto spróbować dopłynąć do brzegu o własnych siłach. Kredyt konsolidacyjny na krótszą metę boli mniej. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę, że raty które mieliśmy spłacić w kilka lat, będziemy spłacać lat dziesięć, dwadzieścia lub dłużej, całość musi kosztować więcej.

Wyszukaj najlepszy kredyt konsolidacyjny. Ofert kredytów konsolidacyjnych jest bardzo wiele. Jak znaleźć te najlepsze? Nie trzeba robić tego samodzielnie. Świetną pomocą w tym względzie są rankingi kredytów konsolidacyjnych. Rankingi takie są zawsze aktualnymi zestawieniami skonsolidowanych pożyczek na określone kwoty spłacane w wyznaczonym czasie. Możesz także skorzystać z kalkulatorów kredytów konsolidacyjnych. W okienka kalkulatorów wpisuje się wysokość kredytu, walutę i czas spłaty. W odpowiedzi na to otrzymuje się kilka lub kilkanaście aktualnych i najlepszych ofert bankowych. Za pośrednictwem rankingów i kalkulatorów można umawiać się na rozmowy telefoniczne lub spotkania z przedstawicielami wybranych banków.

Social tagging: >

Comments are closed.