Kalkulator kredytowy

Kalkulatory kredytowe pozwalają określić potencjalnym kredytobiorcom ile wyniesie rata zaciąganego kredytu, ile okres zadłużenia i jaka będzie łączna wartość odsetek. Bardzo często kalkulatory tego typu na podstawie podanych danych tworzą rankingi banku oraz wyliczają RRSO ? rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Dzięki niej wiemy ile procentowo rzeczywiście kosztuje nas kredyt i możemy ustalić, który bank ma dla nas najkorzystniejszą ofertę.
W przypadku kredytu hipotecznego mamy do dyspozycji kalkulator będący jednocześnie wyszukiwarką i porównywarką ofert bankowych. Uzupełniamy dane i w wyniku otrzymujemy listę kredytów wg pewnych kryteriów.

Kalkulator kredytowy działa zazwyczaj na tej samej zasadzie. W wybrane okienka wpisujemy interesujące nas wartości, a następnie algorytm tworzy listę banków najbardziej odpowiadających naszym oczekiwaniom. W kalkulatorach najczęściej spotykamy się z takimi kategoriami jak:

  • Kwota kredytu ? podajemy ile pieniędzy chcemy pożyczyć,
  • Prowizja ? na jaką wysokość prowizji możemy sobie pozwolić,
  • Marża ? jaką maksymalną wysokość marży dopuszczamy,
  • Oprocentowanie kredytu ? jakie nominalne oprocentowanie jesteśmy w stanie zaakceptować,
  • Okres kredytowania ? na ile lat chcemy pożyczyć pieniądze,
  • Rodzaj rat ? zazwyczaj wybierać możemy między ratą prostą oraz ratą malejącą,
  • Wiek kredytobiorcy ? podajemy nasz wiek gdyż wiele banków na tej podstawie podejmuje swoje decyzje kredytowe,

Kiedy wszystkie dane zostaną już uzupełnione w wynikach możemy zobaczyć jaka będzie łączna suma spłat (ile fizycznie pieniędzy oddamy do banku), ile wynosiły będą miesięczne odsetki i kapitał, które razem tworzą ratę oddawaną do banku. Oprócz tego ? tak jak wspomniano wcześniej ? bardziej rozbudowany kalkulator kredytowy da nam możliwość dokładnego porównania ofert różnych banków i wybrania z nich tych, które optymalnie wpasowują się w nasze możliwości i oczekiwania kredytowe.

 

Kalkulatory kredytowe ? dowiedz się jak sprawnie z nich korzystać

Na rynku polskim ponad kilkadziesiąt banków oferuje kredyty ? hipoteczne, mieszkaniowe, samochodowe, komercyjne oraz na bieżące potrzeby. Chcąc zapoznać się z dokładną ofertą kredytową każdego z nich w celu wybrania najlepszej, musielibyśmy zmarnować bardzo dużo czasu. Oprócz tego bez odpowiedniej wiedzy nie jesteśmy w stanie dokładnie określić naszej zdolności kredytowej, która jest kluczowym czynnikiem przyznawania przez bank kredytów.

Odpowiedzią na te problemy okazują się być kalkulatory kredytowe. Pozwolą Ci nie tylko w krótkim czasie porównać ofertę kilku a nawet kilkudziesięciu banków, ale również sprawnie obliczyć i określić Twój rating i zdolność kredytową.

Comments are closed.